آموزش نحوه چک کردن وضعیت تایید دامنه‌های ملی

کارشناسان سامانه ثبت دامنه‌های ملی nic.ir، بعد از ثبت هر سفارش دامنه نام درخواستی را مورد بررسی قرار داده و سپس تایید خواهند کرد. این امکان وجود دارد که زمان بررسی بعضا تا ۳-۴ روز کاری نیز زمان ببرد. در خصوص بعضی دامنه‌ها که نامی کلی یا شبیه به دامنه شرکتی باشند تعهدنامه درخواست کرد.

در این حالت کاربر می‌بایست تعهدنامه را پرینت گرفته و بصورت دستی پر کرده و عکس آن را به ایمیل ذکر شده ارسال کند. در غیر اینصورت دامنه بعد از گذشت زمان کوتاهی مجدد از رزرو درخواست‌کننده خارج شده و برای خرید مجدد توسط همه آزاد خواهد شد.

چنانچه از ODINCODES وب‌سایتی با دامنه ملی (.ir) سفارش داده‌اید و بعد از ۳-۴ روز کاری سایت شما هنوز در دسترس نبود لطفا در اینباکس ایمیلی که با آن در وب‌سایت nic.ir ثبتنام کرده‌اید به دنبال ایمیل ارسال تعهدنامه بوده و یا جهت اطمینان بیشتر وارد بخش کاربری خود در nic.ir شوید و وضعیت دامنه خود را بررسی کنید.

آموزش تصویری مشاهده وضعیت دامنه ‌های ملی

۱. ابتدا وارد وب‌سایت https://nic.ir شده و سپس مانند شکل زیر از داخل منو بالا سمت چپ بر روی ورود کلیک کنید.

۲. در صفحه ورود اطلاعات ورود خود را وارد کنید:

۳. پس از ورود به بخش کاربری مانند عکس زیر از داخل منو بر روی دامنه ها و سپس دامنه‌های من کلیک کنید:

۴. در صفحه دامنه های من از پایین صفحه می‌توانید دامنه‌های ثبتی خود را ببینید. از بین دامنه‌ها، دامنه مورد نظر خود را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.

 

۵. در صفحه جدید در بخش وضعیت و تاریخ‌ها می‌توانید وضعیت دامنه را بررسی کنید. فقط اگر وضعیت ثبت شده باشد یعنی دامنه شما فعال و در دسترس قرار گرفته است. اگر غیر از این بود می‌توانید با تماس تلفنی و یا ارسال ایمیل با سامانه نیک تماس گرفته و پیگیری کنید. اگر وضعیت ثبت شده بود و هنوز سایت شما در دسترس نبود این آموزش را ادامه دهید.

 

۶. در همان صفحه دامنه مربوط به پایین تر صفحه رفته و بخش سمانه نام دامنه (DNS) را بیابید. اگر در این بخش نام کارگزار شما دو خطی که در عکس مشاهده می‌کنید (ns2.odincodes.ir و ns1.odincodes.ir) بود هیچ مشکلی از دامنه شما و اتصال آن وجود ندارد، از طریق تیکت ما را مطلع کنید تا ارتباط هاست با دامنه را مجدد فکر کنید.

 

۷. اگر این دو خط برای شما متفاوت بود و یا خالی بود بر روی دکمه ویرایش ردیف‌های کارگزاری نام و میزبانی دامنه کلیک کنید. در صفحه جدید نیم سرورهای ذکر شده زیر را وارد کنید (بخش آی پی کارگزار را خالی بگذارید)، پاسخ سوال امنیتی که در زمان ثبت نام وارد کرده بودید را تایپ کرده و بر روی اعمال کلیک کنید. بعد از اتمام این کار به ODINCODES تیکت پشتیبانی ارسال کرده و ما را با خبر کنید تا جهت اتصال اقدام کنید. (در نظر داشته باشید که تغییر NS حدود ۲۴ ساعت زمان خواهد برد و برای در دسترس شدن وب‌سایتتان باید این زمان را منتظر بمانید.)

  1. ns1.odincodes.ir
  2. ns2.odincodes.ir

  • 0 کاربر این مقاله را مفید می دانند
آیا این پاسخ مفید بود؟

مقالات مرتبط

آموزش ثبت نام در سامانه نیک

جهت ثبت دامین های .ir  نیاز است که  ابتدا یک شناسه در سیستم ایرنیک (مرکز ثبت دامنه در ایران)...